Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

Rekordowa liczba remontów statków w Gryfii

W Stoczni Remontowej Gryfia takiej kumulacji remontów statków już dawno nie było. Obecnie w remoncie jest dziewięć statków m.in. z Polski, Grecji, Rosji, Holandii i Belgii.

Jak podkreśla Amarendra Roy, członek zarządu Gryfii ilość statków remontów jest rekordowa, a do remontu statków są wynajmowane dodatkowe doki, aby zdążyć z terminami remontów przed kontrahentami.

– W tej chwili jest rekordowo. Wszystkie doki i nabrzeża są zajęte – mówi Roy.

Wpływ na taki wzrost remontów statków w Stoczni Gryfii przyczyniła się pandemia, ponieważ armatorzy statków, zamiast kupować nowe statki wolą remontować – mówi Krzysztof Zaremba, prezes Stoczni Remontowej Gryfia.

– Rynek remontów statków, jest bardzo obiecujący, szczególnie w okresie pandemii. Wychodzimy z tego najciemniejszego okresu jeśli chodzi o pandemię, ale dynamika wzrostu sprzedaży statków nowych jest odłożona w czasie, gdzieś około roku 2030, tak mówią eksperci – komentuje Zaremba.

A Stocznia Remontowa Gryfia zbiera już zamówienia na koniec roku i początek 2022 r.

Marcin Kokolus Radio Szczecin

Zobacz podobne

Mołdawia obawia się rosyjskiego ataku od strony Morza Czarnego

BS

Bezpłatne przejazdy promami Stena Line dla Ukraińców i organizacji pomagających Ukrainie

BS

Gaz-System ma pozwolenie na budowę gazociągu Racibórz-Oświęcim

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie