Polski Portal Morski
Aktualności Technologie Ważne

131 dostawa do Terminala LNG w Świnoujściu

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła osiemnasta w tym roku dostawa LNG dla PGNiG. Skroplony gaz ziemny dotarł do Polski z USA. Dostawa została zrealizowana na bazie kontraktu spot. Tankowiec Gaslog Windsor dostarczył do Świnoujścia 95 mln m3 gazu ziemnego po regazyfikacji. Jest to już 131 dostawa gazu od początku istnienia Terminalu LNG w Świnoujściu. 

Regazyfikacja LNG polega na przywróceniu gazu z postaci skroplonej ponownie do postaci gazowej, poprzez ogrzanie skroplonego surowca. Podstawowymi urządzeniami w instalacji do regazyfikacji LNG są odparowalniki o różnej wydajności oraz różnej konstrukcji i sposobie ogrzewania.

Obecna zdolność regazyfikacyjna terminalu wynosi 5 mld Nm³ rocznie. Na terenie terminalu zlokalizowane są także dwa kriogeniczne zbiorniki do procesowego magazynowania LNG o pojemności 160 000 m³ każdy.

Źródło: PGNiG fot. Terminal LNG

Zobacz podobne

Polska Żegluga Bałtycka S.A. z certyfikatem ISO 9001:2015

AB

Korytarz TEN-T to nowe możliwości rozwoju gospodarczego Polski

BS

Do Gdyni przyjechał pociąg prosto z Chin. Operator zapowiada, że takie kursy będą odbywały się regularnie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie