Polski Portal Morski
Aktualności Extra Żegluga

Aktualizacja map turystycznych i handlowych dla Jeziora Dąbie

Coroczna aktualizacja map dla Jeziora Dąbie. Przydatne turystycznie i gospodarczo

Jak co roku, Wody Polskie w Szczecinie dokonały aktualizacji map żeglugowych Jeziora Dąbie. To przydatne publikacje zarówno w punktu widzenia żeglugi zawodowej jak i turystów, którzy coraz chętniej eksplorują szczeciński akwen zarówno żaglówkami jak i łodziami motorowymi. – Mamy nadzieję, że nasza publikacja sprawia, że Jezioro Dąbie jest bardziej przyjazne i chętniej wykorzystywane gospodarczo i turystycznie. Aktualizacja ma miejsce co roku przed sezonem letnim. W tym roku względem ubiegłego uzupełniliśmy mapę o nowe pozycje przygotowane przez sieci rybackie. Sieci zawsze wpasowują się w istniejące szlaki na jeziorze tzn. nie nachodzą w tory wodne wytyczone pławami, dzięki temu użytkownicy dróg wodnych nie narażają się na wpłynięcie w sieci rybackie – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

     Wody Polskie zaktualizowały mapę śródlądowych dróg wodnych na Jeziorze Dąbie. Mapy są cennym źródłem informacji o akwenie zarówno dla osób zajmujących się logistyką jak i dla turystów. Można je pobrać ze strony internetowej Wód Polskich w Szczecinie.

        – Mapy skierowane są do wszystkich użytkowników śródlądowych dróg wodnych, od żeglugi towarowej po małe statki sportowo-turystyczne. Pracownicy Wód Polskich w Szczecinie każdej wiosny, po zakończonej akcji lodołamania przy pomocy specjalistycznych jednostek pływających wystawiają oznakowanie w Szczecińskim Węźle Wodnym, następuje także aktualizacja map jeżeli chodzi o nowe pozycje sieci rybackich czy inwestycji w zakresie turystycznym czy rekreacyjnym – wyjaśnia Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

    Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że mapki przygotowane przez Wody Polskie są bardzo przydatne turystom licznie odwiedzającym Szczecin i Pomorze Zachodnie w celu uprawiania turystyki wodnej.

       – Wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego zachęcamy do korzystania z akwenów w sezonie letnim. Szczeciński Węzeł Wodny jest wyjątkowo malowniczy i dzięki swojej różnorodności stanowi wyjątkowe miejsce do spędzania wolnego czasu. Jezioro Dąbie jest atrakcyjne zarówno dla pasjonatów żeglarstwa jak i innych aktywności na wodzie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z wód, ale jednocześnie przypominamy o zachowaniu czystości podczas żeglowania i spędzania czasu nad akwenami. Wody Polskie prowadzą w tym roku kampanię społeczną „Wody to nie śmietnik”, której celem jest uświadamianie mieszkańcom jak wielkim problemem jest zaśmiecanie rzek, jezior i innych akwenów – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Źródło mat. prasowy fot. Pixabay

Zobacz podobne

Rozwijamy współpracę na rzecz zwiększania retencji

KM

Akcja napowietrzania jeziora Dąbie skuterami wodnymi

KM

MOSG i COM-DKM o ochronie granicy na morzu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie