Polski Portal Morski
Aktualności Extra Inne

Dbają o nasze bezpieczeństwo nad wodą. Dziś święto ratowników wodnych

Codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo nad wodą. Patrolują, rzeki, jeziora i nadbałtyckie plaże. Ratownicy WOPR mają we wtorek swoje święto, które w większości celebrują na wodzie podczas dyżuru.

Od prawie 100 lat święto ratownika przypomina o trudach wykonywanej przez nich codziennej służby. Pracują przez cały rok, ale to właśnie czas wakacji jest dla nich czasem wzmożonej pracy oraz szczególnej czujności.

Na świętowanie raczej nie mają czasu, bo do centrali co chwilę wpływają kolejne wezwania, a ich reakcja musi być natychmiastowa. W czasie dyżuru nie mogą sobie pozwolić nawet na chwilę rozprężenia, bo nigdy nie wiedzą kiedy potrzebna będzie ich pomoc.

Choć ich działalność jest bardzo ważna, to o swoje bezpieczeństwo musimy też zadbać sami. Dlatego, szczególnie teraz przed wejściem do wody, pamiętajmy przede wszystkim o włączeniu zdrowego rozsądku.

Źródło TVP 3 Szczecin fot. WOPR Zachodniopomorskie

Zobacz podobne

Kraków. Nowe poldery zabezpieczą dolinę rzeki Serafy przed powodziami i podtopieniami

BS

Zatopienie „Rio de Janeiro”. Jak „Orzeł” ostrzegł aliantów o inwazji w Norwegii

AB

Dawcy osocza z gdyńskiej Flotylli

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie