Polski Portal Morski
Aktualności

IMGW ostrzega: burze na północnym zachodzie i wschodzie kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województwa zachodniopomorskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dla województw lubelskiego i wschodniej części województwa mazowieckiego.

W powiatach południowo zachodnich może spaść od 50 do 90 milimetrów wody. Porywy wiatru podczas burz mogą osiągnąć do 80 km/h. Jak prognozuje IMGW „lokalnie możliwy grad”. Na pozostałym obszarze objętym ostrzeżeniami deszczu spadnie znacznie mniej, do 40 milimetrów. Tutaj tez może spaść grad.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że te zjawiska te mogą być zintensyfikowanie i bardziej niebezpieczne.

Źródło PAP fot. Pixabay

Zobacz podobne

Izrael zezwala na transport pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy drogą morską

KM

Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju wodoru w Polsce zostało podpisane

KM

Świnoujski port liderem offshorowym w Polsce!

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie