Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Mateusz Morawiecki: Gdańsk i Gdynia to symbol sukcesu naszej polityki morskiej

Nasza polityka to otwarcie się na Bałtyk; Gdańsk z Gdynią stają się największym portem na Bałtyku i zabierają przeładunki kontenerowe portom zachodniej Europy; to symbol sukcesu naszej polityki morskiej – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w czwartek na Mierzei Wiślanej w rejonie, gdzie mają miejsce prace związane z przekopem.

„Nasza polityka to otwarcie się na Bałtyk. Gdańsk z Gdynią, które stają się największym portem na Bałtyku, (…) i które zabierają przeładunki kontenerowe portom zachodniej Europy, to symbol sukcesu naszej polityki morskiej – polityki handlowej, polityki portowej” – podkreślił Morawiecki.

Zwrócił też uwagę na inne inwestycje. „A więc port offshorowy, porty serwisowe w Łebie, w Ustce, także port kontenerowy w Ustce, także port kontenerowy, głębokowodny w Świnoujściu. Pogłębiony tor kosztem 1,2 mld zł ze Świnoujścia, tor wodny do Szczecina, odbudowa całego przemysłu portowego, przemysłu morskiego – to myślę jest nasz znak firmowy, a przecież przemysł morski, morze, handel to jedna z dźwigni całego rozwoju gospodarczego” – zaznaczył premier.

„Wszystkie te inwestycje razem, od tej poczynając, tutaj, niedaleko Elbląga, na Mierzei Wiślanej, to inwestycje, które zmienią strategiczne położenie Polski pod względem politycznym, ale także pod względem gospodarczym. Umożliwią utworzenie nowych tysięcy miejsc pracy, lepszych, wysokopłatnych miejsc pracy, a to jest rzeczywiście część Polskiego Ładu” – zaznaczył. Dodał, że Polski Ład ma doprowadzić do awansu cywilizacyjnego Polski i do tego, by Polacy zarabiali na poziomie średniej unijnej.

Źródło/fot.: PAP

Zobacz podobne

Cztery oferty na dzierżawę gdyńskiego terminalu

BS

Tajemnicze „morskie wiry” u wybrzeży Polski mają zaskakujące wyjaśnienie

PL

Naimski: Baltic Pipe ma wymiar gospodarczy, ale i polityczny

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie