Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Polimery Police. Zakończył się montaż dachu na pierwszym ze zbiorników na propan

Prace przy budowie projektu „Polimery Police” postępują. Właśnie zakończył się montaż dachu na pierwszym ze zbiorników na propan. Wynoszenie dachu o wadze 290 ton, odbyło się poprzez wtłoczenie pod kopułę powietrza z niewielkim nadciśnieniem wynoszącym +0,02 bar. Ze względów bezpieczeństwa prędkość maksymalna unoszenia dachu wynosiła 30 cm na minutę.

Na terenie terminalu przeładunkowo-magazynowego powstają dwa kriogeniczne zbiorniki na propan, który będzie magazynowany w stanie ciekłym, w temperaturze -42 st. Celsjusza. Całkowita pojemność każdego zbiornika na propan wyniesie 40 000 m3. Planuje się, że terminal będzie przeładowywał na rzecz realizowanego projektu 500 tys. ton propanu rocznie. Średnica zbiornika wynosi 48 m, zaś wysokość to 40 m.

Terminal Przeładunkowo-Magazynowy pełni rolę obiektu służącego do rozładunku i magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich oraz dostarczającego wymienione surowce do Instalacji PDH i Instalacji PP.

Projekt „Polimery Police” Grupy Azoty to jedna z największych inwestycji w Polsce realizowanych w formule project finance. Uruchomienie produkcji polipropylenu w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo. Dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu, zakłady w Policach poprzez własny port morski będą sprowadzać niezbędny do produkcji gaz z różnych kierunków.

Źródło Grupa Azoty

Zobacz podobne

2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

BS

Wielkie australijsko-amerykańskie ćwiczenia na Pacyfiku

BS

Zielone światło dla reorganizacji LOTOSU

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie