Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Interfax: Rosja śledzi włoski okręt wojenny znajdujący się na Morzu Czarnym

Rosja śledzi włoską fregatę, odkąd ta wpłynęła na Morze Czarne – poinformowała w czwartek agencja Interfax w ślad za rosyjskim ministerstwem obrony.

Na Morzu Czarnym ćwiczenia wojskowe o kryptonimie Bryza Morska (the Sea Breeze) przeprowadzają państwa NATO oraz Ukraina.

Ćwiczenia wojskowe wzmagają napięcia pomiędzy Sojuszem Północnoatlantyckim i Moskwą po tym, jak w środę, 23 czerwca, Rosja rzekomo oddała strzały ostrzegawcze w stronę przepływającego okrętu Wielkiej Brytanii. Strona brytyjska zaprzecza, że doszło do takiego zdarzenia.

Moskwa wzywała przed rozpoczęciem ćwiczeń wojskowych do ich odwołania, a rosyjskie ministerstwo obrony powiedziało, że będzie reagować w razie zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.

Na tych samych wodach, jak informuje w czwartek Flota Czarnomorska, rosyjska marynarka przeprowadziła wcześniej ćwiczenia wojskowe z użyciem ostrej amunicji.

Ćwiczenia wojskowe Morska Bryza 2021 potrwają dwa tygodnie i weźmie w nich udział 5000 żołnierzy, a także około 30 okrętów, 40 samolotów wojskowych, amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross i Korpus Piechoty Morskiej USA.

źródło(PAP) fot. www.defence24.pl

Zobacz podobne

Australia/ Rząd wyda 700 milionów dolarów na ochronę Wielkiej Rafy Koralowej

JJ

Latarnia „Krynica Morska” ma już 70 lat

BS

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia: To miasto jest predestynowane do budowy terminalu kontenerowego!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie