Polski Portal Morski
Aktualności

NGO: prawie 370 migrantów uratowano na Morzu Śródziemnym

Ocean Viking, statek organizacji SOS Mediterranee, uratował w niedzielę 369 migrantów na Morzu Śródziemnym w czasie szóstej akcji w ciągu kilku dni – poinformowała ta europejska organizacja pozarządowa.

Wśród 369 osób uratowanych z „dużej drewnianej łodzi”, będącej „w niebezpieczeństwie w libijskim regionie poszukiwań i ratownictwa” było dziewięć kobiet, niemowlę, dwoje dzieci i 110 nieletnich bez opieki – powiedziała rzeczniczka organizacji, cytowana przez AFP.

Na pokładzie statku Ocean Viking, znajduje się obecnie 572 ocalałych.

Według szacunków ONZ od początku roku podczas prób przepraw przez Morze Śródziemne zginęło około 400 osób. Morski szlak prowadzący od Libii lub Tunezji do Włoch jest najczęstszą trasą przeprawy migrantów; w ten sposób do Europy dotarło w tym roku ok. 8,5 tys. migrantów pokonujących Morze Śródziemne.

Źródło: PAP fot. TVP Info

Zobacz podobne

W Zielonej Górze odbędzie się spotkanie konsultacyjne w ramach II aktualizacji Planów Gospodarowania Wodami na obszarach dorzeczy

KM

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie najwyżej ocenionym Chórem w Polsce

BS

81. rocznica zatonięcia ORP „Kujawiak”

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie