Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Tunel Świnoujście ma już 690 metrów!

Krok po kroku, maszyna TBM podąża do celu którym jest wyspa Wolin. Do tej pory maszyna wydrążyła już prawie 690 metrów tunelu w Świnoujściu. Co jeszcze w minionym tygodniu działo się na budowie?

Na wyspie Wolin trwają prace w komorze odbiorczej, która jest przygotowywana do zakończenia drążenia tunelu maszyną TBM. Między innymi wykonywane jest deskowanie tzw. łoża dla TBM, które umożliwi wprowadzenie maszyny do komory odbiorczej. Po tej stronie tunelu trwają też roboty konstrukcyjne rampy dojazdowej w segmentach od R1 do R16, zasypka stropu R14-R16, a także roboty wykończeniowe konstrukcji rampy. Po stronie wyspy Uznam uszczelniane są ściany szczelinowe oraz płyta denna komory startowej. W segmentach od S1-S11 metodą stropową wykonywane są rampa oraz tunel. Na wiadukcie w ciągu ulicy Karsiborskiej montowane są krawężniki. Kontynuowana jest zasypka stropów w segmentach S10-S11. Ściany szczelinowe są uszczelniane, wyrównywane i torkretowane. Trwają też roboty wykończeniowe konstrukcji rampy.

Źródło UM Świnoujście/Sweco

Zobacz podobne

Prof. dr hab. Dariusz Zarzecki: Port zewnętrzny w Świnoujściu motorem rozwoju zachodniopomorskiej gospodarki morskiej

Autor

Porty w Szczecinie i Świnoujściu odrabiają straty po pandemii, w kwietniu przeładunki w górę o prawie 18 procent

AB

Tokio/kajakarstwo – Naja i Puławska zdobyły srebrny medal w K2 500 m

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie