Polski Portal Morski
Aktualności

Wyjątkowy gość przy nabrzeżu Westerplatte

Ma 3 maszty, 26 żagli, ponad 108 metrów długości i 14 metrów szerokości. Od 39 lat na wodach całego świata szkoli młodych adeptów żeglarstwa. W najbliższy weekend do naszego miasta zawita żaglowiec szkolny Dar Młodzieży. Jednostkę będzie można podziwiać przy nabrzeżu Westerplatte. W sobotę, 10 lipca zwiedzający bezpłatnie wejdą na jej pokład.

Dar Młodzieży wpłynie do Portu Gdańsk w piątek, 9 lipca w godzinach porannych. Cumowanie przy nabrzeżu Westerplatte zaplanowano na godz. 9.30. Najlepszym miejscem do obserwacji wejścia i wyjścia z portu jest Falochron Zachodni, umożliwiający podziwianie różnych jednostek pływających niemal na wyciągnięcie ręki.

W sobotę, 10 lipca, w godzinach  10.30-14.30 mieszkańcy Gdańska i turyści będą mogli wejść na pokład jednostki. Wejście dla zwiedzających będzie możliwe przez bramę Szacha (zaznaczonej na zdjęciu satelitarnym na niebiesko). Podczas zwiedzania obowiązywać będzie reżim sanitarny i limity osób jednocześnie przebywających na pokładzie. Należy także pamiętać o zachowaniu dystansu fizycznego i zasłanianiu ust i nosa.

Zakończenie wizyty żaglowca w Gdańsku zaplanowane jest na niedzielę, 11 lipca w godzinach popołudniowych.

Historia prawie 40 lat służby „Daru Młodzieży” na rzecz edukacji morskiej polskiej młodzieży, to opowieść łącząca wszystkie oceany i kontynenty. Jednostka brała udział w najbardziej prestiżowych światowych regatach i zlotach. Pływała po najtrudniejszych akwenach i miała swój udział w pisaniu wielkiej historii polskiej bandery. Na pokładzie żaglowca gościły koronowane głowy, szefowie rządów, wielcy żeglarze i tysiące miłośników białych żagli podczas wizyt w odwiedzanych portach.

źródło : Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku – Marta Formella www.media.gdansk.pl

Zobacz podobne

Zyska: wszystkim zależy na rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

BS

GAZ-SYSTEM przed terminem przyłączył do sieci gazowej kluczową elektrownię w regionie zachodniopomorskim

KM

Trwa II etap rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu.

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie