Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Zachodniopomorskie/ Straż graniczna przechwyciła nielegalny tytoń o wartości ponad 1,1 mln zł

Straży Granicznej z Ustki i Gdyni przechwyciła w powiecie sławieńskim 395 kg krajanki tytoniowej, 1724 kg liści tytoniu i 880 papierosów o łącznej wartości prawie 1 mln 163 tys. zł. Zatrzymano dwóch mieszkańców województwa pomorskiego w wieku 38 i 40 lat – podał w środę gdański oddział morski SG.

Do kontroli dwóch samochodów osobowych, przeszukania jednej z posesji w powiecie sławieńskim w Zachodniopomorskiem i znajdującego się na niej auta doszło 5 lipca.

Jak podał Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku, funkcjonariusze z Ustki i Gdyni znaleźli w autach i na posesji 395 kg krajanki tytoniowej, 1724 kg liści tytoniu i 880 papierosów o łącznej wartości prawie 1 mln 163 tys. zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony. Zarekwirowano także dwa samochody, maszyny do cięcia i suszenia liści tytoniu oraz 72,4 tys. zł na poczet przyszłej kary.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa skarbowego zatrzymano dwóch kierowców, mieszkańców woj. pomorskiego w wieku 38 i 40 lat.

„Po przeprowadzeniu czynności procesowych mężczyzn zwolniono. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce” – podał MOSG w Gdańsku.

Źródło: PAP fot. Morski Oddział Straży Granicznej

Zobacz podobne

OT Port Gdynia przyjmie większe statki

AB

Barka Fortuna z pozwoleniem na wznowienie prac przy NS2 na wodach niemieckich

AB

Rejsy historyczne z przewodnikiem z Muzeum II Wojny Światowej na Westerplatte

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie