Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ważne

Kolejna w tym roku, to już 133 dostawa gazu do Terminalu LNG w Świnoujściu

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu 9 lipca dotarła kolejna w tym roku dostawa gazu dla PGNiG. Skroplony gaz ziemny dotarł do Polski od firmy od Qatargas. Jest to 133 dostawa do Terminalu od początku działalności i 20 w tym roku. Dostawa została zrealizowana na bazie kontraktu długoterminowego. Gazowiec Al Ghashamiya dostarczył do Świnoujścia 120 mln m3 gazu ziemnego po regazyfikacji.

Aktualnie gazowiec pływa pod banderą Marshall Islands. Zbudowany został w 2009. Jego wymiary to: długość 315 m, szerokość 50 m. Ma ładowność 211885 metrów sześciennych Gazu Płynnego, a jego obecne zanurzenie wynosi 12,4 metra.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt długoterminowy z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 roku, a realizacja kolejnych umów z partnerami z USA rozpocznie się w latach 2022-2024. PGNiG zawiera także transakcje tzw. spotowe dotyczące zakupu pojedynczych ładunków. Według obecnego portfela importowego LNG od roku 2024 PGNiG będzie rocznie dysponowało łącznie około 12 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji.

źródło: Gaz-System/Pgnig/Marine Traffic fot. główne Marine Traffic

Zobacz podobne

„Modernizacja toru wodnego Świnoujście –Szczecin do głębokości 12,5 m – aktualizacja z dnia 26 stycznia

MZ

Modernizacja śluz Nowa Wieś oraz Sławięcice zakończona

AB

Pomorskie/ Z powodu sinic woda nieprzydatna do kąpieli na 8 nadmorskich kąpieliskach

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie