Polski Portal Morski
Aktualności Technologie Ważne

Tunel pod Świną ma już 742 metry

Pracująca pod Świną wyspiarka wydrążyła już 742 metry, a tym samym dzisiaj o godz. 10 osiągnęła połowę długości tunelu drążonego. Wiercenie ma się zakończyć jesienią, wówczas rozpoczną się prace związane z wykończeniem tunelu. Teraz ma on przekrój kolisty – tak jak tarcza maszyny TBM. Aby mogły się nim poruszać pojazdy, trzeba będzie wykonać płytę, na której będzie zlokalizowana jezdnia.

Z okazji osiągnięcia przez Wyspiarkę półmetka, zorganizowano konferencję prasową. Nie zabrakło na niej m.in. Posła RP Michała Jacha, Wojewody Zachodniopomorskiego, Wicewojewody, Dyrektora szczecińskiego GDDKiA, przedstawicieli wykonawcy z konsorcjum PORR/ Gülermak oraz inżyniera nadzoru z Konsorcjum SWECO/Lafrentz, a przede wszystkim inwestora, czyli władz Świnoujścia. Cały tunel drążony ma mieć 1484 metry.

-“Jest to dla nas niezmiennie ekscytujące wydarzenie. Z punktu widzenia inwestora niezwykle się cieszymy, że w obliczu tak trudnej inwestycji, trzymamy się harmonogramu. Proszę o dalsze wsparcie dla miasta Świnoujście i trzymanie za nas kciuków.”- podkreślała Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska.

Źródło: Urząd Morski w Szczecinie fot. PORR S.A.

Zobacz podobne

Inwestycje przeciwpowodziowe na Wiśle i Sanie zakończone

Autor

Włochy/ Siedem migrantów utonęło niedaleko Lampedusy

KM

Modernizacja Bazy Oznakowania Nawigacyjnego na półmetku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie