Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Castoro Sei dołączył do budowy Baltic Pipe na Bałtyku

11 lipca przed północą Castoro Sei rozpoczął układanie gazociągu Baltic Pipe w Punkcie Konstrukcyjnym 150 (PK150) u wybrzeży duńskiej wyspy Bornholm. W ciągu pierwszych 12 godzin jednostka ta ułożyła ponad 640 metrów rur. 

Kolejny budowniczy Baltic Pipe rozpoczął prace

Castoro Sei jest barką półzanurzalną, pracującą w oparciu o 12-punktowy system kotwic. Jej ruch podczas pracy odbywa się poprzez przesuwanie kotwic przez statki towarzyszące, tzw. kotwiarki.

Castoro Sei ma za zadanie wybudować odcinek od PK 150 do wód szelfowych na obszarze morza terytorialnego Polski. Castori Sei jest drugą jednostką układaniową Saipemu, która już realizuje prace konstrukcyjne na Bałtyku w ramach projektu Baltic Pipe. Pierwszy, Castorone, już ułożył niespełna 65 km rur w szwedzkiej strefie budowy.

Niebawem na Bałtyk z Rotterdamu wyruszyć powinien trzeci statek układający rury na dnie morza, Castoro Dieci. Jednostka ta odpowiadać będzie za pracę w najpłytszych etapach budowy.

Gazociąg Baltic Pipe ma dostarczyć gaz do Polski z tzw. szelfu norweskiego, który będzie alternatywą dla gazu rosyjskiego. Gazociąg ma być gotowy w październiku 2022 roku.

źródło : http://www.biznesalert.pl fot.vesselfinder

Zobacz podobne

Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina

MZ

Świetny początek igrzysk Zofii Klepackiej. Piotr Myszka też w czołówce. Błysk Magdy Kwaśnej

BS

28 marca 1945 r. Zakończenie walk o Gdynię. Miasto i Port wolne

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie