Polski Portal Morski
Aktualności

CEVA Logistics wyróżniona tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny (obecny w Polsce od 1996 r., specjalizuje się m.in. we frachcie morskim), po raz pierwszy dołączyła do Liderów Magicznego Kwadrantu Gartnera 2021 logistyki 3PL, opublikowanego w najnowszym raporcie międzynarodowej firmy badawczo-doradczej Gartner „Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide”.

W opracowanym przez firmę Gartner raporcie ocena globalnych dostawców usług logistycznych dokonywana jest na podstawie „kompletności wizji i zdolności do jej realizacji”. W zależności od uzyskanych wyników, firmy umieszczane są w jednym z czterech kwadrantów i nadawany jest im status: Leaders (Liderzy), Visionaries (Wizjonerzy), Challengers (Pretendenci) oraz Niche Players (Gracze Niszowi). Według Gartnera, Liderami są te firmy, które realizują swoje wizje i są dobrze przygotowane na przyszłość.

CEVA Logistics znalazła się w gronie 17 globalnych firm wyróżnionych w najnowszym raporcie Gartnera, a zarazem jest jedną z siedmiu, które umieszczono w kwadrancie Liderów.

Zdaniem analityków Gartnera „Liderzy dobrze wypadają w wysoko cenionych kryteriach tj. zdolność do realizacji i kompletność wizji. To oznacza, że wiodący dostawcy mają rozbudowaną ofertę usług i infrastrukturę, dostępną na całym świecie. Rozumieją rynek, trendy oraz potrzeby klientów i wiedzą jak przełożyć je na wdrażanie oferty usług, specjalizując się w obsłudze wielu branż”.

„Są znakomici w realizacji usług logistycznych we wszystkich sektorach, prowadzą bardzo profesjonalny i kompleksowy biznes. Liderzy mają też dobrze opracowane strategie i modele biznesowe, które pozwalają im na ciągłe rozszerzanie potencjału, zasięgu i specjalizacji branżowej, doskonale radzą sobie także z oferowaniem usług dla różnych segmentów klientów. Inwestują w innowacyjne mechanizmy i możliwości, tak aby rozwijać sztukę logistyki w branży. Liderzy cieszą się zaufaniem największych światowych korporacji, pomagając im w realizacji globalnych łańcuchów dostaw”.

Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Realizujemy bardzo agresywny plan rozwoju oparty na kierunku, w którym jak widzimy zmierza branża, a naszym celem jest znalezienie się w Top 5 największych graczy branży logistycznej. Choć przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia celów i pełnego potencjału, uważamy, że bycie „Liderem” w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021 jest potwierdzeniem ciężkiej pracy, jaką dla klientów wykonał nasz doświadczony zespół. Przebyliśmy długą drogę w bardzo krótkim czasie i chciałbym podziękować ponad 78 tys. naszych pracowników i wciąż powiększającej się liście klientów za ich zaufanie. To dzięki temu mogliśmy dostarczać rozwiązania logistyczne odpowiadające potrzebom ich łańcucha dostaw.”

Guillaume Col, dyrektor operacyjny CEVA Logistics, mówi: „W ciągu ostatnich kilku lat CEVA Logistics z powodzeniem rozszerzała działalność na rynkach rozwijających się, zwłaszcza dzięki strategicznym przejęciom w Afryce. Usprawniliśmy wiele wewnętrznych procesów: operacyjnych, technologicznych i rozwoju produktu. Wierzymy, że to właśnie te czynniki przyczyniły się do sukcesu i osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku, naszym zdaniem pozycja „Lidera” potwierdza, że plany, które konsekwentnie realizujemy, są ukierunkowane na jeszcze lepszą obsługę klientów.”

Oświadczenie firmy Gartner

Firma Gartner nie popiera żadnego sprzedawcy, produktu ani usługi przedstawionych w swoich publikacjach badawczych i nie doradza użytkownikom technologii, aby wybierali tylko te firmy, którzy mają najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze Gartner wyrażają opinie firmy badawczej Gartner i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenie faktów. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyrażonych lub domniemanych, w odniesieniu do tych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

* Gartner, Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide”, Susan Boylan, David Gonzalez, Farrah Salim, Brian Whitlock, Chris Kina, publikacja: 28 czerwca 2021 r.

O CEVA LOGISTICS

CEVA Logistics jest jednym z największych globalnych operatorów logistycznych na świecie. To również jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Od maja 2019 roku CEVA Logistics jest częścią CMA CGM – globalnego lidera w spedycji i logistyce. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług transportowo- logistycznych, od zarządzania frachtem drogowym, morskim i lotniczym, globalnymi łańcuchami dostaw i dystrybucją, aż po rozwiązania w zakresie dedykowanej logistyki kontraktowej w ok. 1000 lokalizacjach w ponad 160 krajach. Obsługuje najbardziej wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego. Średnie roczne obroty CEVA Logistics w 2019 r. wyniosły ponad 7 mld USD. Firma zarządza magazynami o łącznej powierzchni 9 mln mkw. w 750 lokalizacjach na świecie. CEVA zatrudnia ponad 78 tys. pracowników. W Polsce, CEVA Logistics działa od 1996 roku w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,2 tys. pracowników.

Więcej na www.cevalogistics.com

Źródło/fot.:

Zobacz podobne

Elektrownia Wiatrowa Baltica-1: zawarta umowa o przyłączenie do sieci przesyłowej

AB

Minister obrony Węgier: nasze myśliwce przechwyciły rosyjski samolot nad Bałtykiem

BS

68,2 mln ton – Port Gdańsk pobił kolejny rekord

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie