Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Konsultacje społeczne ws. Programu przeciwdziałania niedoborowi wody

16 lipca 2021 r. odbyło się pierwsze z dwóch spotkań konsultacyjnych poświęconych projektowi Programu przeciwdziałania niedoborowi wody (PPNW). Podczas spotkania omówiono najistotniejsze założenia programu oraz prognozy jego oddziaływania na środowisko.

Głównym celem Programu jest zwiększenie retencji wodnej w Polsce, a jego opracowanie będzie miało nie tylko pozytywny wpływ na gospodarkę wodną, poprzez ograniczenie ryzyka powodziowego i łagodzenie skutków suszy, ale również zwiększy się odporność gospodarki, środowiska i społeczeństwa na zmiany klimatyczne.

– Opracowanie projektu PPNW wynika z potrzeby zwiększenia retencji wodnej w Polsce. Działania w projekcie dobierano uwzględniając obszary o zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę oraz obszary zagrożone deficytem zasobów wodnych. W projekcie PPNW zaproponowano różne rodzaje działań z zakresu dużej, małej oraz mikroretencji. W dokumencie ujęto przedsięwzięcia zwiększające naturalną oraz sztuczną retencję. Wszystkie te działania pozwolą na zwiększenie ilości obecnie retencjonowanej wody na terenie Polski do 15 proc. średniego rocznego odpływu – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Do 26 lipca 2021 r. można zapoznać się z projektem Programu i złożyć do niego swoje uwagi lub wnioski. Dokument dostępny jest na stronie https://www.gov.pl/web/infrastruktura/obwieszczenie-z-5-lipca-2021-r, a także został wyłożony do wglądu w Ministerstwie Infrastruktury.

Drugie spotkanie konsultacyjne online odbędzie się 21 lipca 2021 r. Rejestracja jest otwarta do 19 lipca do godz. 12:00. Formularze rejestracyjne dostępne są na stronie https://wide-vision.pl/retencja/spotkania/.

Więcej informacji na stronie: www.wide-vision.pl/retencja.

źródło : mat. prasowy

Zobacz podobne

Wyniki za styczeń w Porcie Gdynia

AB

Sukcesem zakończyła się akcja lodołamania na Odrze!

MZ

Pamięć o ofiarach. 11. rocznica katastrofy smoleńskiej

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie