Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne Porty Ważne

Dwudziesta pierwsza w tym roku dostawa LNG dotarła do Terminalu LNG w Świnoujściu

W 20 lipca do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła dwudziesta pierwsza w tym roku dostawa LNG. Gazowiec BW PAVILION VANDA dostarczył z USA do Polski 95 mln m3 gazu ziemnego. Jest to już 134 dostawa gazu od początku istnienia Terminalu LNG w Świnoujściu.

Gazowiec BW PAVILION VANDA ma 289m długości i 46m szerokości. Tankowiec pływa pod banderą Singapore. Zbudowany został w 2015.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas. Cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA. Zawarte są one z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 r., a realizacja kolejnych umów z firmami ze Stanów Zjednoczonych ma się rozpocząć w latach 2022-2024.

Obecna zdolność regazyfikacyjna terminalu wynosi 5 mld Nm³ rocznie. Na terenie terminalu zlokalizowane są także dwa kriogeniczne zbiorniki do procesowego magazynowania LNG o pojemności 160 000 m³ każdy.

Źródło Polskie LNG fot. Piloci Morscy

Zobacz podobne

LOTOS Petrobaltic jedyne polskie przedsiębiorstwo górnicze na Morzu Bałtyckim

BS

Zostań Żołnierzem RP z ORP Orzeł

MZ

Droga do energetycznej niezależności. Budowa Baltic Pipe nabiera tempa!

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie