Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Konferencja naukowa „Wojna i Morze – od Średniowiecza po Współczesność”

W dniach 19-20 sierpnia br. w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się III Edycja Konferencji naukowej „Wojna i Morze – od Średniowiecza po Współczesność”

W tym roku obchodzimy 450. rocznicę pierwszego polskiego regulaminu służby okrętowej. Z tej okazji w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni kolejny raz spotkają się przedstawiciele świata kultury i nauki. W czasie dwóch dni konferencji „Wojna i morze – od średniowiecza po współczesność” 24 prelegentów, reprezentujących 16 instytucji, przedstawi nieznane dotąd rozdziały dziejów oręża morskiego.

Omówią oni zagadnienia z historii polskiej Marynarki Wojennej oraz dziedzictwo morskie innych europejskich państw. Poza mało znanymi epizodami licznych bitew oraz wojen, prelegenci zaprezentują także sylwetki często zapomnianych ludzi morza. Wszystkich zainteresowanych konferencją „Wojna i morze – od średniowiecza do współczesności” zachęcamy do oglądania transmisji z wydarzenia na kanale YouTube Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Źródło:/fot Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Zobacz podobne

Morska Jednostka Rakietowa na pokładzie okrętu 8.FOW

BS

Koncert urodzinowy Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie

AB

Prezydent Duda decyzja USA, w tym zmiana stanowiska prezydenta ws. Nord Stream 2 była zaskakująca

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie