Polski Portal Morski
Aktualności

Lot ratujący życie

We wtorek (20.07) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego przeprowadziła kolejny w tym roku lot ratujący życie. Akcję transportu organów przeznaczonych do przeszczepu zrealizowano po trasie Gdynia – Warszawa – Gdynia.

W poniedziałek wieczorem Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach „Akcji Serce”. Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

We wtorek o godzinie 07.42 samolot M28B, z załogą dowodzoną przez kpt. Tomasza Kawulę, wystartował z lotniska macierzystego Oksywie po godzinie i dziesięciu minutach lotu wylądował na lotnisku Okęcie. Na pokładzie samolotu znajdował się personel medyczny wraz z przeznaczonym do przeszczepu organem. Po lądowaniu lekarze udali się natychmiast do Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie, gdzie na nowy organ oczekiwał już pacjent. O godzinie 09.56 Bryza wystartowała z warszawskiego lotniska w drogę powrotną. O godzinie 11.07 samolot wylądował w Gdyni-Babich Dołach, kończąc tym samym akcję.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w „Akcji Serce” od 2007 roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu „Akcji Serce”, uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego.

źródło : MarynarkaWojenna

Zobacz podobne

Port Tallinn nawiązuje współpracę w sprawie rozwoju offshore wind

AZ

Trwa odbudowa stawy na Zalewie Szczecińskim

BS

Irański statek zaatakowany na Morzu Śródziemnym, Teheran mówi o ”zamachu terrorystycznym”

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie