Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Szczecin. Ponad 1200 chętnych do studiowania na Akademii Morskiej

W pierwszym terminie naboru do Akademii Morskiej w Szczecinie chętnych do studiowania w roku akademickim 2021/22 było ponad 1200. Warunki przyjęcia na studia I stopnia spełniło już 722 kandydatów.

Akademia uruchamia nabór uzupełniający – który będzie prowadzony w trybie ciągłym i potrwa do 22 września. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się w tym roku: najpopularniejsze kierunki, nowości oraz studia w całości w języku angielskim. Większe niż przed rokiem zainteresowanie notują: nawigacja (po polsku i po angielsku), mechanika i budowa maszyn (po raz pierwszy: po angielsku), informatyka. Duży wzrost zainteresowania notuje także mechatronika. Wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się zatem studia kształcące przyszłych marynarzy (a więc te typowo morskie). Zwyżkę notujemy też na kierunku informatyka – ten wzrost w dziedzinie IT utrzymuje się już od kilku lat.

Na stałym poziomie utrzymuje się zainteresowanie m.in. logistyką, transportem czy oceanotechniką lub geodezją i kartografią. Wielu kandydatów przyciągnęły też nowości, w tym Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe na Wydziale Mechanicznym. 

Nabór uzupełniający potrwa od 20 lipca do 22 września. Ostateczne wyniki tegorocznej rekrutacji poznamy 23 września, jednak kandydaci będą przyjmowani w trybie ciągłym (tj. decyzje dla poszczególnych osób będą wydawane na bieżąco – po dostarczeniu przez nie kompletu wymaganych dokumentów). 

– Nabór uzupełniający dotyczy wszystkich kierunków, ponieważ ostateczne decyzje tegorocznych maturzystów powodują niekiedy migracje między kierunkami i uczelniami – informuje Weronika Gocłowska, rzecznik prasowy AMS. – Biorąc to pod uwagę, pozostawiamy drogę do naszej uczelni otwartą dla wszystkich chętnych spróbować swoich sił na morzu lub lądzie.

Lista kierunków (studia I stopnia): 

Geodezja i kartografia

Informatyka

Inżynieria eksploatacji – nowość

Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe – nowość

Logistyka

Mechanika i budowa maszyn (po polsku i po angielsku – nowość)

Mechatronika

Nawigacja (po polsku oraz po angielsku)

Oceanotechnika

Teleinformatyka – nowość

Transport

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie (lic.)

Żegluga Śródlądowa

Szczegóły: https://rekrutacja.am.szczecin.pl/

Źródło: Akademia Morska Szczecin fot. Akademia Morska w Szczecinie

Zobacz podobne

Stocznia Szczecińska „Wulkan” i Meyer Werft rozpoczynają współpracę

PL

Gaz-System: przesył gazociągiem jamalskim zgodny z zamówieniami

KM

W Gryfii remontowany jest statek armatora z Rosji. Zarząd stoczni opublikował oświadczenie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie