Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Szczecin. Ponad 1200 chętnych do studiowania na Akademii Morskiej

W pierwszym terminie naboru do Akademii Morskiej w Szczecinie chętnych do studiowania w roku akademickim 2021/22 było ponad 1200. Warunki przyjęcia na studia I stopnia spełniło już 722 kandydatów.

Akademia uruchamia nabór uzupełniający – który będzie prowadzony w trybie ciągłym i potrwa do 22 września. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się w tym roku: najpopularniejsze kierunki, nowości oraz studia w całości w języku angielskim. Większe niż przed rokiem zainteresowanie notują: nawigacja (po polsku i po angielsku), mechanika i budowa maszyn (po raz pierwszy: po angielsku), informatyka. Duży wzrost zainteresowania notuje także mechatronika. Wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się zatem studia kształcące przyszłych marynarzy (a więc te typowo morskie). Zwyżkę notujemy też na kierunku informatyka – ten wzrost w dziedzinie IT utrzymuje się już od kilku lat.

Na stałym poziomie utrzymuje się zainteresowanie m.in. logistyką, transportem czy oceanotechniką lub geodezją i kartografią. Wielu kandydatów przyciągnęły też nowości, w tym Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe na Wydziale Mechanicznym. 

Nabór uzupełniający potrwa od 20 lipca do 22 września. Ostateczne wyniki tegorocznej rekrutacji poznamy 23 września, jednak kandydaci będą przyjmowani w trybie ciągłym (tj. decyzje dla poszczególnych osób będą wydawane na bieżąco – po dostarczeniu przez nie kompletu wymaganych dokumentów). 

– Nabór uzupełniający dotyczy wszystkich kierunków, ponieważ ostateczne decyzje tegorocznych maturzystów powodują niekiedy migracje między kierunkami i uczelniami – informuje Weronika Gocłowska, rzecznik prasowy AMS. – Biorąc to pod uwagę, pozostawiamy drogę do naszej uczelni otwartą dla wszystkich chętnych spróbować swoich sił na morzu lub lądzie.

Lista kierunków (studia I stopnia): 

Geodezja i kartografia

Informatyka

Inżynieria eksploatacji – nowość

Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe – nowość

Logistyka

Mechanika i budowa maszyn (po polsku i po angielsku – nowość)

Mechatronika

Nawigacja (po polsku oraz po angielsku)

Oceanotechnika

Teleinformatyka – nowość

Transport

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie (lic.)

Żegluga Śródlądowa

Szczegóły: https://rekrutacja.am.szczecin.pl/

Źródło: Akademia Morska Szczecin fot. Akademia Morska w Szczecinie

Zobacz podobne

Lodołamacze ze stoczni Remontowa Shipbuilding SA coraz bliżej Szczecina

KD

Dlaczego dolna część kadłuba statku malowana jest na czerwono?

BS

Orlen zakończył budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w kraju

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie