Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Poszukiwania rozbitka w pobliżu Kołobrzegu

We wtorek (20.07), o godzinie 15.25 załoga dyżurna SAR z darłowskiej grupy lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego postawiona została w stan gotowości alarmem ratowniczym „Rozbitek na morzu”. Informacje uzyskane od służb koordynujących akcję ratowniczą wskazywały, że na północ od portu w Kołobrzegu z jachtu wypadł mężczyzna.

O godzinie 15.38 śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy Mi-14PŁ/R z załogą, dowodzoną przez kpt. pil. Sławomira Krzyszczaka, wystartował w kierunku wskazanego rejonu poszukiwań, nawiązując łączność ze służbami koordynującymi akcję.

Po dolocie do rejonu, o godzinie 15.55 rozpoczęto przeszukiwanie, zgodnie z otrzymanymi koordynatami, współpracując z prowadzącą poszukiwania na powierzchni wody jednostką Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Szkwał. O godzinie 18.10, wobec kończącego się paliwa, załoga podjęła decyzję o powrocie na lotnisko startu, lądując na lotnisku w Darłowie o godzinie 18.33. Służby koordynujące akcję ratowniczą zdecydowały, że poszukiwania kontynowały będą jednostki nawodne.

źródło MW

Zobacz podobne

Zablokowano 218 statków uczestniczących w transporcie zboża

BS

Za niespełna miesiąc w Porcie Gdynia pojawi się pierwszy wycieczkowiec

AB

Egipt, Izrael i UE podpisały porozumienie o zwiększeniu sprzedaży skroplonego gazu ziemnego do krajów UE

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie