Polski Portal Morski
Aktualności

BYŁY ZARZĄD PRS Z ODZNACZENIAMI PAŃSTWOWYMI

Dzisiaj dr inż. Jan Jankowski, Dyrektor Naczelny PRS w latach 1998-2001, a następnie Prezes Zarządu PRS (2001-2013), i Jerzy Wyrzykowski, Członek Zarządu PRS w latach 2001-2013, zostali odznaczeni za zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki morskiej.

Postanowieniem Prezydenta RP, na wniosek Wojewody Pomorskiego, dr inż. Jan Jankowski otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a Pan Jerzy Wyrzykowski Złoty Krzyż Zasługi. Aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski.

W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczył Prezes PRS, dr hab. inż. kpt. ż. w. Henryk Śniegocki, który wręczył obu Panom upominki w podziękowaniu za ich wkład w rozwój polskiej klasyfikacji i naszej instytucji. Wskazał ich istotny udział w budowaniu silnej pozycji dzisiejszego Polskiego Rejestru Statków na międzynarodowym rynku morskim.

Jesteśmy dumni, że tak zasłużone osoby stanowiły skład załogi i dzierżąc stery PRS przyczyniły się do przetrwania PRS jako towarzystwa klasyfikacyjnego na arenie międzynarodowej i jego rozwoju na tak wielu polach. Cieszymy się i doceniamy, że dr Jankowski nadal wspiera naszą działalność swoją wiedzą naukową i bogatym doświadczeniem.

Przyznanie tak znaczących wyróżnień osobom bezpośrednio związanym z PRS, podkreśla istotną rolę naszego towarzystwa w polskiej gospodarce morskiej i jest ukoronowaniem naszej 85-letniej historii. To kolejne odznaczenia nadane naszym pracownikom przez Prezydenta i Premiera RP. Poprzednie wręczono w kwietniu br.

Obu uhonorowanym państwowymi odznaczeniami gratulujemy!

Źródło: prs

Zobacz podobne

Naukowcy odkryli 20 nowych gatunków sałaty morskiej w Bałtyku

KM

21 lat temu „Huta Katowice” trafiła na złom

BS

Orlen. Jak dostać się na platformę morską?

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie