Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Marek Gróbarczyk: naszym celem 150 mln ton przeładunków w portach rocznie

Naszym celem jest podniesienie rocznych przeładunków w polskich portach do 150 mln ton rocznie – oświadczył w poniedziałek wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk w porcie w Gdańsku.

Jak mówił Gróbarczyk na konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim, Krajowy Plan Odbudowy i tzw. Polski Ład zawierają ogromne środki inwestycyjne dla polskich portów. Wyzwanie w postaci utworzenia hubu przeładunkowego i przekierowanie do polskich portów potoków towarów, oraz podniesienie przeładunków do 150 mln ton rocznie „dziś staje się realne”.

Gróbarczyk stwierdził, że 100 mln ton przeładowane w polskich portach w 2020 r. „ugruntowało naszą sytuację w gospodarce światowej”. Jak dodał, również w 2021 r. granica 100 mln to na pewno będzie „znacznie przekroczona”.

Dodał, że rozbudowa terminala kontenerowego w Gdańsku jest bardzo ważna, bo dziś to ten port „przeładowuje najwięcej kontenerów na Bałtyku”.

Źródło: PAP fot.: Port Gdańsk

Zobacz podobne

Coraz więcej kontenerów zagubionych na morzu

KM

Ekspresowy przetarg dla Marynarki Wojennej

BS

Litewska rafineria PKN Orlen nie zamierza kontynuować importu z Rosji

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie