Polski Portal Morski
Aktualności Offshore Porty

Morawiecki o porcie instalacyjnym offshore: decyzje w praktyce zapadły

Decyzje praktycznie zapadły i przystępujemy do ich realizacji – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, pytany w Gdańsku na konferencji prasowej o port instalacyjny na potrzeby budowy morskich farm wiatrowych.

„Oczywiście jest to proces kilkuletni, także związany z ogromnymi nakładami kapitałowymi” – zastrzegł. Morawiecki dodał, że „chcemy to robić wraz z partnerami i uczyć się od tych, którzy już od dziesiątek lat robią tego typu inwestycje.”

Zgodnie z projektowaną uchwałą, Rada Ministrów ma w niej uznać morski Port Gdynia, ze względu na jego położenie i warunki techniczne, jako optymalne miejsce lokalizacji terminalu instalacyjnego.

Według odpowiedniego wpisu w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, koszt realizacji terminala pokryty zostanie przy udziale środków europejskiego Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) do 437 mln euro lub innych środków publicznych, oraz środków własnych podmiotu realizującego budowę terminalu.

W wykazie sprecyzowano, że uchwałę tę planowano podjąć do końca II kwartału 2021 r.

źródło(PAP) Fot. Vestas Offshore

Zobacz podobne

Realizacja projektu do monitorowania i diagnostyki konstrukcji offshore i onshore

JJ

ORP Bałtyk

KM

Putin: na okręt USA na Morzu Czarnym możemy spojrzeć przez celownik

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie