Polski Portal Morski
Aktualności Offshore Porty

Morawiecki o porcie instalacyjnym offshore: decyzje w praktyce zapadły

Decyzje praktycznie zapadły i przystępujemy do ich realizacji – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, pytany w Gdańsku na konferencji prasowej o port instalacyjny na potrzeby budowy morskich farm wiatrowych.

„Oczywiście jest to proces kilkuletni, także związany z ogromnymi nakładami kapitałowymi” – zastrzegł. Morawiecki dodał, że „chcemy to robić wraz z partnerami i uczyć się od tych, którzy już od dziesiątek lat robią tego typu inwestycje.”

Zgodnie z projektowaną uchwałą, Rada Ministrów ma w niej uznać morski Port Gdynia, ze względu na jego położenie i warunki techniczne, jako optymalne miejsce lokalizacji terminalu instalacyjnego.

Według odpowiedniego wpisu w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, koszt realizacji terminala pokryty zostanie przy udziale środków europejskiego Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) do 437 mln euro lub innych środków publicznych, oraz środków własnych podmiotu realizującego budowę terminalu.

W wykazie sprecyzowano, że uchwałę tę planowano podjąć do końca II kwartału 2021 r.

źródło(PAP) Fot. Vestas Offshore

Zobacz podobne

W Brukseli nowa propozycja sankcji na ropę z Rosji; miałyby dotyczyć tylko tankowców

BS

PGZ Stocznia Wojenna. Postęp na budowie hal, w których powstaną fregaty Miecznik

AB

272. dostawa gazu ziemnego do Terminala LNG w Świnoujściu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie