Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Ważne

Prace wykończeniowe na wiaduktach po obu stronach Świny!

Na wyspie Uznam wykańczany jest wiadukt, który powstaje w ciągu ulicy Karsiborskiej. W ubiegłym tygodniu z asfaltu lanego wykonywano warstwę wiążącą. Z kolei na Wyspie Wolin prace wykończeniowe prowadzone są przy wiadukcie, który jest budowany w segmencie R11.

Po obu stronach cieśniny kontynuowana jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej. Nieustanie wykonywane są także roboty drogowe. Maszyna TBM w zeszłym tygodniu zamontowała 39 pierścieni. Do wczoraj (do 26 lipca włącznie) długość tunelu sięgnęła 877 metrów.

W zakładzie prefabrykacji trwa montaż form do produkcji prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne. Z kolei wyprodukowane wcześniej elementy obudowy tunelu są transportowane w rejon komory startowej.W komorze odbiorczej budowane jest łoże, które umożliwi wprowadzenie tarczy i bram maszyny TBM do szybu. To tam Wyspiarka zakończy swoją pracę.

Źródło/fot.: Urząd Morski w Świnoujściu

Zobacz podobne

Na Kanale Elbląskim będą wydłużone rejsy do pochylni Jelenie

KM

PGNiG: fuzja z Orlenem i Lotosem zapewni bezpieczeństwo energetyczne Polski

KM

ORP Gryf największym okrętem bojowym Marynarki Wojennej II RP

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie