Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

Premier: wkrótce duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroenergetyczny

Jestem przekonany, że za 5 lat, a w kolejnym interwale czasowym za 10 lat, duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroenergetyczny – zadeklarował w poniedziałek podczas wizyty w Porcie Gdańsk premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki, odpowiadając na pytanie o rozwój żeglugi śródlądowej i projektów offshore, powiedział że „to jedne z priorytetów ministra Gróbarczyka (wiceminister infrastruktury – PAP)”.

„Nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak mocno na przeszkodzie inwestycji (w żeglugę śródlądową – PAP) staną różne uwarunkowania ekologiczne, takie jakich Niemcy, Francja czy Austria nie musiały spełniać, kiedy budowały swoje inwestycje” – powiedział premier. Jego zdaniem inwestycjom z sektora żeglugi śródlądowej towarzyszy bardzo trudny dialog z partnerami zagranicznymi, np. z Niemcami, jak to ma miejsce w przypadku działań zmierzających do udrożnienia granicznej rzeki Odry.

Morawiecki powiedział, że „środki na te inwestycje znajdą się”, gdyż pochodzą z uszczelnionego systemu finansowego i szybkiego rozwoju gospodarczego kraju.

Procesy związane z inwestycjami w offshore są zdaniem premiera skomplikowane. „Jestem przekonany, że jesteśmy u progu realizacji tego projektu, z budową portu offshore’owego w Trójmieście. Te decyzje praktycznie już zapadły, przystępujemy do ich realizacji” – powiedział szef rządu.

„Jestem przekonany, że za 5 lat, a w kolejnym interwale czasowym za 10 lat, duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroeneretczny” – zadeklarował premier.

źródło(PAP)

Zobacz podobne

W Gdyni zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w olimpijskich klasach Laser i Laser Radial – informacja prasowa

BS

Możliwość dostaw węgla przez przekop Mierzei Wiślanej

KM

The Ocean Race Europe Prologue zakończony. Sailing Poland ostatecznie na drugim miejscu.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie