Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Zlot jachtów z duszą!

Jachty z duszą ponownie zawiną do Gdyni! Zlot „Próchno i rdza” to cykliczna impreza, na której spotykają się miłośnicy żeglowania na jachtach stalowych i drewnianych. Co roku, w drugi weekend października, jachty spotykają się na wodach Zatoki Gdańskiej, by wspólnie żeglować i bawić się w portach. W tym roku zlot odbędzie się w dniach 7-10 października. W czwartek żaglowce pojawią się w Helu, a od piątku będzie je można oglądać w Gdyni.

Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza” już na stałe wpisał się w gdyński kalendarz wydarzeń żeglarskich. Impreza, która co roku cieszy się zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów, odbędzie się w Gdyni już po raz siódmy, a trzynasty w ogóle.

Podczas ubiegłłorocznej edycji pojawiło się ponad 30 jednostek. Jak będzie w tym roku? O tym dowiemy się wkrótce! Na stronie zlotu wciąż prowadzone są zapisy dla uczestników przybywających na własnych bądź wyczarterowanych jednostkach. 

Encyklopedia jachtów

Jedną z misji zlotu jest szerzenie wiedzy o klasycznych jachtach. Od początku istnienia imprezy, wzięło w niej udział ponad osiemdziesiąt różnych jednostek. Niektóre z nich już zakończyły swe morskie życie. Inne czekają na remont. Dlatego organizatorzy postanowili stworzyć encyklopedię wszystkich zlotowych jednostek, by pielęgnować o nich pamięć.

Źródło/fot.: gdynia.pl

Zobacz podobne

I zmiana PKW TURCJA powróciła do kraju

BS

Rozpoczęcie akcji lodołamania

BS

MSZ: Spotkanie Rządowych Koordynatorów ds. Inicjatywy Trójmorza

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie