Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Wszystkie zbiorniki na terenie Terminala Przeładunkowo-Magazynowego są już zadaszone!

Tym razem został podniesiony dach na zbiorniku na etylen. Czy wiecie, że do uniesienia stalowego dachu na zbiorniku propanu, który waży aż 290 ton zostało wykorzystane powietrze?

Terminal Przeładunkowo-Magazynowy pełni rolę obiektu służącego do rozładunku i magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich oraz dostarczającego wymienione surowce do Instalacji PDH i Instalacji PP. Powstał w ramach największej inwestycji w Polsce Polimery Police, za której realizację odpowiedzialna jest nasza spółka Grupa Azoty Polyolefins S.A.

Na terenie terminalu przeładunkowo-magazynowego powstały dwa kriogeniczne zbiorniki na propan, który będzie magazynowany w stanie ciekłym, w temperaturze -42 st. Celsjusza. Całkowita pojemność każdego zbiornika na propan wyniesie 40 000 m3. Docelowo terminal ma przeładowywać na rzecz realizowanego projektu 500 tys. ton propanu rocznie.

źródło : Grupa Azoty

Zobacz podobne

Potencjał eksportowy polskiej gospodarki w światowej czołówce. Polska 7. na świecie pod względem perspektyw rozwoju eksportu

MZ

Piotr Gliński: Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego będzie obiektem unikatowym w skali kraju

AB

Port Police. Budowa terminalu przeładunkowego jest już na półmetku

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie