Polski Portal Morski
Aktualności

Finał Regat Bałtyckich w Szczecinie. Startują „Żagle 2021”

W piątek startują „Żagle 2021”, czyli impreza dla fanów marynistycznych klimatów. To też impreza na otarcie łez po odwołanych tolszipach.

To będzie huczny finał Regat Bałtyckich. To oznacza trzy dni żeglarskiej zabawy, koncertów – również a może i zwłaszcza szantowych. „Ryczące Dwudziestki” też wystąpią. Do tego jarmark i gwóźdź programu – piękne żaglowce, które zacumują przy Odrze w Szczecinie. Impreza będzie się odbywać między Wałami Chrobrego a Łasztownią. – Łatwo będzie się przedostać z jednej strony na drugą – mostem pontonowym. Impreza to też festiwal orkiestr dętych, wesołe miasteczka i strefa foodtrucków.

Jednostki już od czwartku wpływają do Szczecina i cumują przy Odrze. Jako pierwszy wpłynął nasz szczeciński jacht „Dar Szczecina”. Załoga już zacumowała przy Nabrzeżu Starówka. Litewski „Brabander” też już jest, podobnie hiszpańska „Atyla”, która zacumowała przy Nabrzeżu Pasażerskim. Niektóre jednostki będzie można podziwiać nie tylko z nabrzeża a zwiedzić wchodząc na pokład. Które? O tym zdecyduje kapitan.

Zdjęcie będzie można zrobić również „Fryderykowi Chopinowi”, „Pogorii”, „Zawiszy Czarnemu” a także rosyjskiemu „Shtandartowi”.

Początek o 16. Zakończenie w niedzielę o 20.

Źródło: radioszczcin, fot:tvpszczecin

Zobacz podobne

ONZ: mamy nadzieje, że pierwszy statek ze zbożem wypłynie z Ukrainy w piątek

BS

Port Gdańsk zdobywa podium na Bałtyku

MZ

OSW: Wspólny pływający terminal LNG Finlandii i Estonii dotrze pod koniec 2022 r.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie