Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Po raz pierwszy w Polsce. Bieg po terminalu

Pięć kilometrów pomiędzy kontenerami i portowymi suwnicami. Jeśli jesteś zapaleńcem biegowych wyzwań i doceniasz niestandardowe trasy, to wydarzenie wydaje się punktem obowiązkowym – po raz pierwszy w Polsce odbędzie się bieg na terenie terminalu kontenerowego. One Terminal Run Gdynia to inicjatywa Hutchison Ports Gdynia.

Z czystym sumieniem można powiedzieć, że „tego jeszcze nie było” – a na pewno nie w Polsce. Po raz pierwszy biegacze będą mogli rywalizować na trasie biegnącej po terenie terminala kontenerowego, w niepowtarzalnej scenerii suwnic, nabrzeży i alejek zbudowanych z kontenerów. To One Terminal Run Gdynia Hutchison Ports 2021, który spółka współorganizuje z Ocean Network Express.

Kontenery, suwnice i emocje

Już w niedzielę, 15 sierpnia o godzinie 18:00 zawodnicy ustawią się do startu na terenie Gdyńskiego Terminala Kontenerowego, którym zarządza właśnie Hutchison Ports. Przed nimi do pokonania dystans jednej mili morskiej, który gwarantuje solidne tempo rywalizacji, a już godzinę później – bieg na dystansie pięciu kilometrów dla tych, którzy wolą skupić się na umiejętnym rozkładaniu sił. 

To przy okazji jedna z niewielu okazji, aby z bliska zobaczyć i zwiedzić teren jednego z gdyńskich terminali, w których na co dzień praca wre. Wejście na teren imprezy będzie zlokalizowane od strony ul. Gołębiej – w pobliżu głównego wejścia do Gdyńskiego Terminala Kontenerowego. Zaprezentowano już wstępną trasę biegu.

Wszystkiemu przyświeca szczytny cel, bo dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie w całości przekazany dla gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca. Ponadto w czasie biegu zostaną zorganizowane aukcje charytatywne. Organizatorzy zapowiadają też scenę muzyczną, na której wystąpi zespół Access Denied.

Więcej bieżących informacji na temat biegu One Terminal Run Gdynia Hutchison Ports 2021 można znaleźć na stronie facebookowego wydarzenia poświęconego imprezie. Kupno pakietu startowego i zapisanie się do biegu jest możliwe poprzez stronę elektronicznezapisy.pl. Miejsca startowe zarezerwowało już ponad 300 osób, na ten moment (piątek, 30 lipca) zostało jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc.

O organizatorach

Hutchison Ports Gdynia to oddział CK Hutchison Holdings Limited – inwestora i operatora portowego, który jest obecny w 26 krajach na całym świecie, działając łącznie w 52 portach. Od 2005 roku firma jest obecna w gdyńskim porcie, gdzie zajmuje się m.in. przeładunkiem kontenerów i ładunków drobinowych, składowaniem, magazynowaniem czy wynajmem powierzchni biurowych. W ubiegłym roku zanotowano rekordową liczbę przeładowanych kontenerów, która przekroczyła 400 000 TEU. 

Z kolei Ocean Network Express LTD to japoński armator dysponujący jedną z największych flot na świecie. W Gdyni funkcjonuje biuro przedstawiciela armatora zlokalizowane przy ul. Wendy.

Źródło: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/po-raz-pierwszy-w-polsce-biegnij-po-terminalu,558744

fot.: Port Gdynia

Zobacz podobne

Powstanie kolejny odcinek trasy Via Carpatia

BS

Najważniejsze postanowienie 76. Sesji Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPC)

BS

Na latarni morskiej w Świnoujściu zawisł historyczny proporzec Marynarki Wojennej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie