Polski Portal Morski
Aktualności

Kolejna w tym roku, już 136 dostawa gazu do Terminala LNG w Świnoujściu

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła 23. w tym roku dostawa LNG dla PGNiG. Skroplony gaz ziemny dotarł do Polski z USA. Tankowiec Gaslog Windsor dostarczył do Świnoujścia ok. 95 mln m3 gazu ziemnego po regazyfikacji. Jest to już 136 dostawa gazu od początku istnienia Terminalu LNG w Świnoujściu. 

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt długoterminowy z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 roku, a realizacja kolejnych umów z partnerami z USA rozpocznie się w latach 2022-2024. PGNiG zawiera także transakcje tzw. spotowe dotyczące zakupu pojedynczych ładunków. Według obecnego portfela importowego LNG od roku 2024 PGNiG będzie rocznie dysponowało łącznie około 12 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji.

Źródło: PGNiG fot.: Piloci Morscy Szczecin

Zobacz podobne

Buda: większość jest za tym, żeby ustawa wiatrakowa została wprowadzona w życie

KM

Ruszyło koszenie dna Łyny; utrudnienia dla kajakarzy i wędkarzy

AZ

50 boi i 85 znaków brzegowych ustawionych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie