Polski Portal Morski
Aktualności

Z gdyńskiej mariny na Rolex Fastnet Race 2021

Po dwumiesięcznym pobycie w Gdyni jacht „I Love Poland” wyruszył na linię startu zawodów Rolex Fastnet Race 2021, czyli jednego z najtrudniejszych wyścigów świata. Młodzi żeglarze oceaniczni będą walczyć w regatach pod wodzą kapitana Grzegorza Baranowskiego.

Przez ostatnie dwa miesiące jacht „I love Poland” stał zacumowany w Marina Yacht Parku w Gdyni. Przystań ta może pomieścić 120 jednostek o maksymalnym zanurzeniu do 8 metrów. To właśnie z gdyńskiej mariny załoga „I Love Poland” wypływała na regaty na Morzu Bałtyckim i przyjmowała na pokład najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej.

Natomiast w sobotę, 31 lipca jacht „I Love Poland” wyruszył na linię startu jednego z najtrudniejszych wyścigów świata – Rolex Fastnet Race 2021.

– Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Marina Yacht Parkowi za udostępnienie miejsca w przystani, obsługę oraz wsparcie podczas całego pobytu jednostki wraz z załogą w Polsce. Dzięki wyjątkowej lokalizacji mariny jacht „I love Poland” mógł również spełniać rolę promocyjną wśród osób odwiedzających gdyńskie nadbrzeże – dziękuje na swojej stronie internetowej Polska Fundacja Narodowa.

„I Love Poland”

„I Love Poland” to wyjątkowy, największy projekt promujący Polskę za granicą. Zrodził się z inicjatywy Polskiej Fundacji Narodowej i zakładał udział polskiego jachtu w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie oraz szkolenie młodego pokolenia polskich regatowych żeglarzy oceanicznych – za sprawą świetnego zespołu i najlepszych rozwiązań technicznych. W tym celu PFN sfinansowała zakup supernowoczesnego jachtu jednokadłubowego trzeciej generacji Volvo Open 70 o długości 21,5 i szerokości 5,35 m. Jego maszt ma 34 m..

Inauguracja projektu odbyła się 11 września 2018 roku w żeglarskiej wiosce w Gdyni, a już 30 wrześniajacht pożegnał Polskę i wypłynął ze Szczecina do portugalskiego Cascais. Tu rozpoczął się trening i po kilku tygodniach przygotowań jednostka przepłynęła na drugą stronę Atlantyku.

W lutym 2019 roku „I Love Poland” promował Polskę w Miami, gdzie wraz z żaglowcem „Dar Młodzieży” przypominał o nadchodzącej rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystko podczas trwającego tam zjazdu Polonii.

Od 2019 roku zmieniono formułę projektu i jacht stał się jednostką dydaktyczną, na której pokładzie szkolą się nowe pokolenia młodych, polskich regatowych żeglarzy oceanicznych.

O historii jachtu, jego załodze oraz udziale jednostki w regatach opowiada nowy film dokumentalny pt. „Code Zero”.

Żródło/fot.: gdynia.pl

Zobacz podobne

PKW Morze Północne z okrętami NATO w Świnoujściu

BS

PGE Energia Odnawialna ma wykonawców pięciu nowych farm PV o mocy 17 MW

KM

Delegacja IMO z wizytą w portach Szczecin-Świnoujście

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie