Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty

W Porcie Gdańsk trwa załadunek kęsów stalowych na statek Chipol Boan

Statek Chipol Baoan przybył do Portu Gdańsk 28 lipca .To pierwsza realizowana przez firmę żeglugową Chipolbrok trasa z Bałtyku na południową półkulę. Dotychczas firma wysyłała okręty do Azji bezpośrednio z Bałtyku. Rejs na Daleki Wschód przez Australię będzie pilotażowy.

Chipol Baoan to statek typu MPP wybudowany w 2009 r. Statek ma nośność 33 248 DWT, długość 179,5 m i szerokość 28,25 m. Jest wyposażony w cztery dźwigi, które pracując w tandemie dysponują nośnością do 120 ton metrycznych.

Załadunek jest realizowany przy Nabrzeżu Rudowym, przez największego operatora w Porcie Wewnętrznym – Port Gdański Eksploatacja.

Chipolbrok Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe S.A. w Szanghaju powołane zostało w 1951 w Tiencinie i Gdyni jako „Chińsko-Polskie Przedsiębiorstwo Maklerów Okrętowych” na podstawie umowy między Polską i Chinami w celu ustanowienia połączenia drogą morską między portami chińskimi i polskimi. Rolę udziałowców, po 50% udziałów każdy, pełnią rządy Polski i Chin, reprezentowane przez ministrów transportu obu państw.

źródło : Port Gdańsk fot. własne/ mat. filmowy Port Gdańsk

Zobacz podobne

Święto 12 Wolińskiego Dywizjonu Trałowców i nadanie sztandaru dla jednostki

AB

Pod skrzydłami Kormoranów

PL

Świetne wyniki finansowe Gryfii po pierwszym półroczu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie