Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Wielka Brytania informuje o możliwym porwaniu statku u wybrzeży ZEA

Wielka Brytania poinformowała we wtorek o „potencjalnym porwaniu” statku u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a według źródeł na które powołuje się stacja Sky News, na pokładzie jest osiem lub dziewięć uzbrojonych osób.

„Potencjalne porwanie” statku zgłosiła UK Maritime Trade Operations, podlegająca brytyjskiemu ministerstwu obrony jednostka, która zajmuje się przekazywaniem pomiędzy siłami zbrojnymi a statkami handlowymi informacji o położeniu tych ostatnich.

Według źródeł bezpieczeństwa na które powołuje się stacja Sky News, uważa się, że grupa ośmiu lub dziewięciu uzbrojonych osób weszła na pokład statku o nazwie Asphalt Princess. „To było nieautoryzowane wejście na pokład w Zatoce Omańskiej” – poinformowało cytowane źródło. Jak podaje Sky News, tankowiec nie ma żadnych związków z Wielką Brytanią.

Wcześniej agencja AP poinformowała powołując się na MarineTraffic.com, że co najmniej cztery tankowce zgłosiły za pośrednictwem systemu automatycznej identyfikacji, że statek stracił moc i nie można nim sterować. Chodzi o tankowce o nazwach Queen Ematha, Golden Brilliant, Jag Pooja i Abyss.

Informacja o możliwym porwaniu pojawiła się kilka dni po tym, jak na Morzu Arabskim zaatakowany przy pomocy dronu został tankowiec Mercer Street, o co Izrael, Wielka Brytania i USA oskarżyły Iran.

źródło(PAP) fot. pixabay

Zobacz podobne

Budowa fregaty Miecznik zgodnie z planem

AB

Japonia/ Ministerstwo obrony: prowadzimy z USA wspólne manewry z udziałem lotniskowca

JJ

PKN Orlen 70 proc. ropy naftowej do swoich rafinerii sprowadza spoza Rosji

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie