Polski Portal Morski
Aktualności

Zapadła decyzja o budowie gazociągu na odcinku Kalisz-Sieradz

Wicewojewoda Aneta Niestrawska podpisała decyzję o budowie gazociągu na odcinku Kalisz-Sieradz – poinformowała w czwartek PAP Anna Czuchra z biura prasowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Inwestycja dotyczy budowy gazociągu wysokiego ciśnienia w ramach inwestycji towarzyszącej terminalowi regazyfikacyjnemu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

„Realizacja inwestycji przyczyni się do stworzenia funkcjonalnego systemu dystrybucyjnego gazowego w pełni zintegrowanego z systemem przesyłowym, umożliwiającego efektywny rozpływ gazu ziemnego z terminalu LNG i stanowi uzupełnienie kluczowych korytarzy dostaw paliw gazowych w Polsce” – powiedziała wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Inwestycja obejmuje budowę ponad 20 km gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 500 mm ze światłowodem i infrastrukturą towarzyszącą oraz stację redukcyjną wraz z drogą dojazdową i zjazdem.

Decyzja – jak informuje biuro prasowe – „podlega natychmiastowemu wykonaniu z mocy ustawy, co umożliwia inwestorowi niezwłoczne złożenie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę”.

Źródło: PAP, fot: hwww.wnp.pl

Zobacz podobne

Szkolenie morskie ORP Orzeł

Autor

Paraolimpiada – norweska wioślarka zaatakowana przez rybę elektryczną

BS

Kolejny wycieczkowiec w Porcie Gdańsk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie