Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV

Jacht I Love Poland na najtrudniejszym z wyścigów żeglarskich świata – Rolex Fastnet Race 2021

Jacht I Love Poland na prowadzeniu w klasie IRC-0 po niespełna dobie trwania Rolex Fastnet Race.

Trudne warunki panujące w kanale La Manche spowodowały, że już 54 jachty z floty liczącej ponad 350 musiały wycofać się wyścigu z powodu awarii. I Love Poland mija prawą burtą przylądek Land’ End i wpływa na Morze Celtyckie w kierunku Fastnet Rock. Poniedziałkowy poranek przyniósł trochę mniej porywisty wiatr i przelotne opady deszczu.

Od ponad doby trwa największy na świecie wyścig jachtów morskich Rolex Fastnet. Prawie czterysta jachtów ma do pokonania 695 mil morskich. Na trasie panują prawdziwie żeglarskie warunki z silnym zachodnim wiatrem, więc flota jachtów halsuje wzdłuż południowego wybrzeża Wielkiej Brytanii.

Jacht I Love Poland po starcie żeglował w kierunku otwartego morza a później po wykonaniu zwrotu na wiatr płynął lewym halsem z prędkością piętnastu węzłów.

Po dwumiesięcznym pobycie w Polsce, jacht I LOVE POLAND wyruszył na linię startu Rolex Fastnet Race 2021.

Swój dwumiesięczny pobyt, jacht spędził zacumowany w przystani jachtowej Marina Yacht Park w Gdyni, skąd startował do udziału w regatach na Morzu Bałtyckim i przyjmował na swój pokład najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej.

źródło: pfn/ ilovepoland fb Mat. filmowy I Love Poland

Zobacz podobne

Tunel pod Świną i pogłębienie toru wodnego wśród najważniejszych inwestycji na Pomorzu Zachodnim

KM

Oferta Navanti dla Polski

BS

Na latarni morskiej w Świnoujściu zawisł historyczny proporzec Marynarki Wojennej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie