Polski Portal Morski
Aktualności

Lądowanie na ORP Pułaski

Choć na co dzień stacjonują na lotnisku w Babich Dołach, to na pokładzie fregaty rakietowej mają swój „drugi dom”.

Ale żeby do niego dotrzeć potrzeba nie lada umiejętności, zarówno pilotów jak i załogi okrętu. I tu zaczyna się prawdziwa praca zespołowa. Podczas realizacji wspólnych epizodów w ramach OSTROBOK21 i KORMORAN21 śmigłowiec pokładowy Kaman SH-2G Super Seasprite przećwiczył starty i lądowania na pokład ORP Gen. K. Pułaski.

ORP „Gen. K. Pułaski” jest fregatą rakietową, której głównym zadaniem jest poszukiwanie, wykrywanie i zwalczanie okrętów podwodnych, zwalczanie celów powietrznych i nawodnych oraz ochrona morskich szlaków komunikacyjnych i prowadzenie operacji antyterrorystycznych.

SH-2G jest dwusilnikowym morskim śmigłowcem wielozadaniowym, w układzie klasycznym z czteropłatowym wirnikiem głównym i czterołopatowym śmigłem ogonowym. Jest przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych, walki z okrętami nawodnymi, wykonywania zadań rozpoznawczych oraz ratownictwa morskiego.

żródło : MW/ Wikipedia fot. MW

Zobacz podobne

Urząd Morski w Szczecinie remontuje kolejne elementy oznakowania nawigacyjnego

BS

Niemcy: Zieloni oburzeni powołaniem fundacji wspierającej Nord Stream 2

Autor

Wody Polskie: kolejna kontrola w oczyszczalni ścieków Cyraneczka

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie