Polski Portal Morski
Aktualności

Premier: program budowy dróg tworzy perspektywy dla polskich firm

Program budowy dróg tworzymy perspektywy dla polskich przedsiębiorców, którzy coraz częściej wygrywają przetargi i budują coraz bardziej skomplikowane konstrukcje inżynieryjne – mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia jednego z odcinków Via Baltica.

„Poprzez cały program budowy dróg tworzymy perspektywy dla polskich przedsiębiorców, bo to oni biorą udział w przetargach i to oni coraz częściej wygrywają przetargi. Uczą się budować coraz bardziej skomplikowane, zaawansowane konstrukcje inżynieryjne” – powiedział premier.

Dodał, że obecny rząd nie zapomina o drogach powiatowych i gminnych, na które przeznaczane są coraz większe środki. Jak mówił, na drogi powiatowe i gminne rządy PO i PSL w ciągu ośmiu lat wydały około 5,5 mld zł. „My tylko w ciągu jednego roku 2019 przeznaczyliśmy około 6 mld zł” – podkreślił szef rządu.

Via Baltica to międzynarodowy korytarza transportowy łączący kraje bałtyckie z zachodnią Europą. To odcinki dróg ekspresowych S8 i S61 pomiędzy Warszawą i przejściem granicznym w Budzisku. W sumie Via Baltica ma liczyć 311 km.

Źródło: PAP fot.: TVP Info

Zobacz podobne

Obajtek: obniżamy ceny paliw i nadal będziemy to robić

BS

Gróbarczyk: koncentrujemy nasze działania, by przywrócić poziom nawodnienia terenów w Wielkopolsce

BS

Masowiec, który osiadł na mieliźnie w Kanale Sueskim, opóźnił ruch 21 statków

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie