Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

Realizacja projektu do monitorowania i diagnostyki konstrukcji offshore i onshore

Realizacja projektu pt. „Opracowanie i wdrożenie modelowego systemu ekspertowego opartego na zaawansowanym systemie UT/Phased-Array (UT/PA) do monitorowania procesu produkcyjnego i diagnostyki wielkogabarytowych spawanych konstrukcji stalowych #offshore i #onshore przeznaczonych dla przemysłu morskiego”

Jakość złączy spawanych to jeden z priorytetów w procesie rozwoju, usprawniania i cyfryzacji naszej produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. W ramach działań ulepszania procesów produkcyjnych podjęliśmy realizację projektu badawczo-rozwojowego (B+R) dotyczącego zaawansowanych metod badań ultradźwiękowych złączy spawanych. Realizacja projektu pt. „Opracowanie i wdrożenie modelowego systemu ekspertowego opartego na zaawansowanym systemie UT/Phased-Array (UT/PA) do monitorowania procesu produkcyjnego i diagnostyki wielkogabarytowych spawanych konstrukcji stalowych #offshore i #onshore przeznaczonych dla przemysłu morskiego” rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku, potrwa do lutego 2023 roku i odbywa się we współpracy z Instytutem Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Projekt powstaje w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (oś priorytetowa Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego, działanie Badania naukowe i prace rozwojowe, poddziałanie 4.1.4 Projekt aplikacyjny). W projekcie realizujemy dwa rodzaje prac: badania przemysłowe (etapy 1, 2, 3) i eksperymentalne prace rozwojowe (etapy 4, 5, 6, 7). Wartość realizowanego projektu jest oszacowana na kwotę 5 073 512,68 PLN, zaś pozyskane dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wyniesie 3 727 581, 56 PLN.

Źródło, fot:gdanskshipyard.pl

Zobacz podobne

Wody Polskie zabezpieczą Zbiornik Włocławski w lodołamacze – w gotowości będzie sześć jednostek

BS

Marek Gróbarczyk: zakładamy możliwość budowy nowego terminalu w okolicach Tolkmicka

KM

Radny z partii Zielonych z niemieckimi ekologami chcą zablokować inwestycje na Odrze

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie