Polski Portal Morski
Bez kategorii

Gdyńscy ratownicy medalistami mistrzostw Polski

Za nami kolejna edycja Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim, w których reprezentanci Gdyni od lat odgrywają główne role. Nie inaczej było tym razem. Podczas „Garmin Rescue Heroes 2021” w Karwi nasi ratownicy cieszyli się z medali indywidualnych, jak i tych zdobytych w drużynie.

W startach indywidualnych barwy Gdyńskiego Centrum Sportu reprezentowali Maciek Dettlaff oraz Daniel Baranowski, którzy po raz kolejny w tym sezonie brali udział w ratowniczych zawodach. Nasi zawodnicy z powodzeniem walczyli w indywidualnych konkurencjach, pokazując swoje umiejętności i doświadczenie zdobyte podczas pracy na gdyńskich plażach. Ostatecznie z dwóch medali cieszył się Maciek, który zajął trzecie miejsce w sprincie po plaży oraz w wyścigu z deską. 

Jeszcze większym sukcesem zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski, gdzie reprezentanci GCS połączyli siły z Wrocławską Drużyną Ratunkową. Efekt? Zwycięstwo i pięć medali w pięciu konkurencjach:

  • 1. miejsce w wyścigu: Akcja ratunkowa z zasobnikiem z liną,
  • 1. miejsce w wyścigu z pasem ratunkowym,
  • 1. miejsce w wyścigu: Surf dash,
  • 2. miejsce w wyścigu Ironman,
  • 3. miejsce w wyścigu: Akcja ratunkowa z deską.

żródło fot./ gdynia.pl

Zobacz podobne

Konferencja GenFree: Trójmorze ma wolność w swoim DNA

KM

M.Gróbarczyk: wnioski kontroli NIK ws. Zalewu Wiślanego wskazują na polityczny ich charakter

Pio Su

Współpraca na rzecz bezpieczeństwa żeglugi i środowiska morskiego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie