Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Montaż 60 silosów w ramach inwestycji Polimery Police

Spółka Grupa Azoty Polyolefins S.A. 13 sierpnia rozpoczęła operację usadowienia 60 silosów magazynowych na polipropylen na przygotowanym wcześniej budynku silosów.

To jedna z najbardziej wymagających operacji logistycznych przy realizacji inwestycji Polimery Police. Pojemność każdego z silosów to 450 ton PP. Wysokość silosu wynosi 29,7 m. Średnica silosu wynosi 7,25 m. Waga jednego silosu wynosi 14,6 t.Cała operacja potrwa od 2 do 3 tygodni w zależności od warunków pogodowych Dziennie planowany jest montaż do 6 silosów.

Polimery Police to jedna z największych inwestycji w historii polskiego przemysłu chemicznego. Szef spółki odpowiedzialnej za ten projekt wskazuje, że zaawansowanie prac jest bardzo zaawansowane.

Polimery Police to jedna z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego inwestycji, która jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins.

W zakres inwestycji Polimery Police wchodzi: instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna i terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

źródło/ fot. Grupa Azoty

Zobacz podobne

Największy wycieczkowiec świata wypłynął na wody Bałtyku

PL

Armia: Korea Płn. wystrzeliła kolejne pociski artyleryjskie do morza

BS

Japońskie okręty uspokoją sytuację wokół spornych wysp?

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie