Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Montaż 60 silosów w ramach inwestycji Polimery Police

Spółka Grupa Azoty Polyolefins S.A. 13 sierpnia rozpoczęła operację usadowienia 60 silosów magazynowych na polipropylen na przygotowanym wcześniej budynku silosów.

To jedna z najbardziej wymagających operacji logistycznych przy realizacji inwestycji Polimery Police. Pojemność każdego z silosów to 450 ton PP. Wysokość silosu wynosi 29,7 m. Średnica silosu wynosi 7,25 m. Waga jednego silosu wynosi 14,6 t.Cała operacja potrwa od 2 do 3 tygodni w zależności od warunków pogodowych Dziennie planowany jest montaż do 6 silosów.

Polimery Police to jedna z największych inwestycji w historii polskiego przemysłu chemicznego. Szef spółki odpowiedzialnej za ten projekt wskazuje, że zaawansowanie prac jest bardzo zaawansowane.

Polimery Police to jedna z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego inwestycji, która jest realizowana przez Grupę Azoty Polyolefins.

W zakres inwestycji Polimery Police wchodzi: instalacja do odwodornienia propanu (PDH), instalacja do produkcji polipropylenu, zaplecze i infrastruktura logistyczna i terminal przeładunkowo-magazynowy (morski terminal gazowy). Rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

źródło/ fot. Grupa Azoty

Zobacz podobne

Orlen Projekt z Grupy Orlen ze Świadectwem Bezpieczeństwa Przemysłowego

BS

Niemcy: sankcje wobec Nord Stream 2 są ingerencją w suwerenność UE

KD

Urząd Morski w Szczecinie. Trwają prace nad sztucznym zasilaniem brzegu w Mielnie, Pleśnej i Kołobrzegu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie