Polski Portal Morski
Aktualności

Podlaskie/ Na jeziorze Wigry wywracały się żaglówki, interweniowali ratownicy

Policjanci i ratownicy suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomogli żeglarzom trzech jachtów, które wywróciły się w niedzielę na jeziorze Wigry. Wszystkie załogi żaglówek wpadły do wody. Nikomu nic się nie stało.

Jak poinformowała suwalska policja, w niedzielę doszło do trzech wypadków na jeziorze Wigry. Przed południem policjanci pełniący służbę na tym jeziorze oraz ratownicy WOPR zauważyli przewrócony jacht na jeziorze. Do zdarzenia doszło w okolicy plaży Muzeum Wigier.

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zauważyli trzy osoby w wodzie. Żadna z nich nie miała na sobie kamizelek asekuracyjnych. Policjanci podali będącym w wodzie swoje kamizelki, a następnie z ratownikami wskoczyli do wody, aby ratować mężczyznę, który znikał pod taflą wody. Pozostałych trzech mężczyzn umieścili w łodziach ratunkowych. Zdołali też uratować mężczyznę, który tonął.

Policja informuje, że chwilę później ratownicy musieli pomagać załodze innej żaglówki, która wywróciła się niedaleko plaży Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajobrazowej w Starym Folwarku. Pomocy potrzebowały dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Oni także bezpiecznie trafili na brzeg.

Z kolei po południu wywróciła się trzecia żaglówka. Tym razem do zdarzenia doszło w rejonie Plosa Wigierskiego. Ratownicy pomogli trzem mężczyznom.

Policjanci pomogli też postawić wszystkie jachty po wywrotce. Turyści przyznali, że mimo doświadczenia zaskoczyły ich warunki pogodowe.

Źródło: PAP fot.: TVP VOD

Zobacz podobne

300 Kolumbijczyków ma pracować m.in. w firmach przetwórstwa rybnego

KM

Węzeł Dargobądz na półmetku

JK

Tunel Świnoujście. Prace wyprzedzają harmonogram!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie