Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Powstanie kolejny odcinek trasy Via Carpatia

Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego. W ramach zadania przewidziana jest budowa ok. 13,7 km drogi ekspresowej do końca obecnej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie na odcinku ok. 6,2 km dobudowana zostanie druga jezdnia.

– Rusza przetarg na kolejny odcinek międzynarodowej trasy Via Carpatia. Realizacja S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego przyspieszy jej powstanie. Dzięki tej inwestycji powstanie wygodny i bezpieczny korytarz transportowy, który przyczyni się do rozwoju gospodarczego Polski Wschodniej – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj. W ramach inwestycji powstaną obiekty inżynierskie i przejście dla zwierząt dużych i średnich, Miejsca Obsługi Podróżnych, drogi dojazdowe i lokalne, a istniejąca obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej S19. Przebudowane też będą łącznice węzłów Międzyrzec Podlaski Północ i Międzyrzec Podlaski Południe.

To kolejny przetarg na realizację S19 w województwie lubelskim. Na początku sierpnia ogłoszone zostały postepowania przetargowe na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków S19 między Kockiem a Lubartowem o długości blisko 24 km. Umowa na realizację 23-kilometrowego  odcinka S19 Lubartów – Lublin została zawarta w lutym 2021 r.  

źródło mat. prasowy / fot. archiwum

Zobacz podobne

Dryfujący Statek Eemslift Hendrika na Morzu Północnym

BS

12 zakażonych marynarzy na statku w czarnomorskim porcie Burgas, jeden zmarł

BS

Żołnierze Wyklęci: jeden cel – niepodległość

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie