Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Jak przebiegały prace w poprzednim tygodniu? Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo

Wyspiarka ma za sobą 1077 metrów tunelu, a my wracamy filmowo do prac z ubiegłego tygodnia.

35 – tyle dwumetrowych pierścieni maszyna TBM zamontowała w tunelu w ubiegłym tygodniu. Razem Wyspiarka ułożyła już 170 ringów półtorametrowych oraz 393 dwumetrowe. Maszyna drąży już po stronie wyspy Wolin. A tam, w komorze odbiorczej, prowadzone są prace przygotowawcze, które umożliwią demontaż Wyspiarki, gdy skończy wiercenie.

W dalszym ciągu po obu stronach Świny przebudowywane i budowane są sieci uzbrojenia terenu i infrastruktury drogowej oraz prowadzone są prace drogowe. Poza tym na wyspie Uznam trwają przygotowania do budowy centrum obsługi i budynku Trafo K3. Z kolei w komorze startowej prowadzone są roboty przygotowawcze do wykonania wsporników pod strop pośredni.

W zakładzie prefabrykacji kontynuowane są przygotowania do produkcji prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne w tunelu TBM. W zakładzie konstrukcji stalowych trwa prefabrykacja tymczasowej konstrukcji podpierającej dla wyjść ewakuacyjnych tunelu. Natomiast w zakładzie STP trwa separacja urobku i płuczki wiertniczej.

źródło / fot. / mat.filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

Wspieramy Szpitale – napływają pierwsze wpłaty!

Autor

ZEA/ Doszło do wybuchu w porcie w Dubaju; w mieście zatrzęsły się domy

KM

Premier: obszary, w których najprawdopodobniej różnimy się z Niemcami to kwestia Nord Stream II

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie