Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Rosja/ W europejskiej części kraju rozpoczęły się ćwiczenia z udziałem 1,5 tys. żołnierzy

Z udziałem ponad 1,5 tys. żołnierzy i około 400 jednostek sprzętu wojskowego rozpoczęły się we wtorek w Rosji ćwiczenia wojskowe z zakresu zaopatrzenia materiałowo-technicznego. Terenem ćwiczeń są m.in. poligony w obwodach Rosji graniczących z Białorusią.

Ćwiczenia odbywają się w Zachodnim Okręgu Wojskowym, obejmującym centrum europejskiej części Rosji. Oddziały ćwiczyć będą na 11 poligonach w obwodach: leningradzkim, jarosławskim, niżnienowogrodzkim, woroneskim, twerskim i moskiewskim, a także w sąsiadujących z Białorusią obwodach: pskowskim i briańskim.

Ponadto odbędzie się część morska ćwiczeń, podczas której siły Floty Bałtyckiej przetrenują przeładunek i uzupełnianie zapasów na morzu.

Służby prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego podały, że działania te są jednym z elementów przygotowań przed rosyjsko-białoruskimi manewrami Zapad-2021, zaplanowanymi na wrzesień.

Źródło: PAP fot.: TVP Info

Zobacz podobne

Rozpoczęły się manewry NATO Falcon Autumn, w których uczestniczą żołnierze z Polski

KM

Przyszliśmy morze… Zaślubiny z Bałtykiem, Kołobrzeg 18 marca 1945 r.

AB

Rola do spełnienia m.in. przez transport morski i terminale portowe – stan obecny i kierunki rozwoju transportu wojskowego

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie