Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Spotkanie z gigantem. AIDAmar płynie do Gdyni

W środę, 25 sierpnia do Gdyni wpłynie kolejny elegancki wycieczkowiec. AIDAmar zacumuje przy nabrzeżu Francuskim około godziny 8:00. Miłośnicy fotografii, chcący uchwycić w obiektywie moment wejścia olbrzyma do portu, powinni pojawić się na miejscu już pół godziny wcześniej. AIDAmar zostanie w mieście około 12 godzin.

Tegoroczny sezon na wycieczkowce w Gdyni rozpoczął się od wizyty Artanii, która zacumowała przy nabrzeżu Francuskim 18 sierpnia.  Kolejny olbrzym – AIDAmar dopłynie do nas jutro, 25 sierpnia około godz. 8:00.

AIDAmar, czyli jeden z wielkiej szóstki

AIDAmar to szósty ze statków niemieckiej linii Aida Cruises. Wycieczkowiec – wybudowany w 2012 roku w Hamburgu, ma 253 metrów długości i może zabrać na pokład około 2686 pasażerów oraz 600 osób załogi.

Statek ma 14 pokładów, na których znajdują się m.in.: restauracje, bary i kawiarnie, basen, spa i inne udogodnienia, które umilają pasażerom morską podróż. 

AIDAmar pływa pod banderą włoską.

źródło http://www.gdynia.pl /fot. aidarejsy

Zobacz podobne

Szczecin: naukowcy ZUT wydrukowali respirator w technologii 3D

Autor

Największe polskie statki handlowe

BS

Recykling Rejs w ujściu Wisły

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie