Polski Portal Morski
Aktualności

Przed nami ostatnie spotkania konsultacyjne w ramach IIaPGW w Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze.

W pierwszej dekadzie września: 2. w Bydgoszczy, 7. w Poznaniu i 9. w Zielonej Górze odbędą się ostatnie spotkania konsultacyjne w ramach II aktualizacji planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach online.

W trakcie spotkań konsultacyjnych będzie można posłuchać wniosków ekspertów na temat stanu ilościowego i jakościowego wód w Polsce, zapoznać się z rekomendacjami działań, które pomogą utrzymać lub osiągnąć ich dobry stan, zgłosić uwagi i zadać pytania. Będzie to okazja do dyskusji o stanie wód i gospodarowaniu nimi w najbliższym regionie, czynnikach które mogą stanowić zagrożenie dla ekosystemów wodnych oraz osiągnięcia celów środowiskowych z propozycją pakietu działań naprawczych, proponowanych do wdrożenia do 2027 roku, dla poprawy stanu wód w naszym kraju.

Aby wziąć aktywny udział w spotkaniach należy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie https://apgw.gov.pl/pl/konsultacje-spotkania-konsultacyjne w zakładkach poświęconych poszczególnym miastom.

Rejestracja trwa do 31 sierpnia w Bydgoszczy, do 5 września w Poznaniu oraz do 7 września w Zielonej Górze.

Zarejestrowane osoby otrzymają unikalny link do spotkania, który będzie również umożliwiał zadawanie pytań na czacie. Dla osób, które nie dokonają rejestracji w wyznaczonym terminie, będzie dostępna transmisja na stronie głównej www.apgw.gov.pl, ale bez możliwości zadawania pytań na czacie.

Konsultacje IIaPGW trwają do 14 października 2021 roku.

Każde pytanie zadane na czacie będzie traktowane jako uwaga, która może mieć wpływ na ostateczną wersję planów gospodarowania wodami. Dlatego zarejestruj się już dziś i zabierz głos w sprawie wody!

Projekt „Opracowanie II aktualizacji Planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy wraz z dokumentami planistycznymi stanowiącymi podstawę do ich opracowania” (Nr Projektu: POIS.02.01.00-00-0016/16) współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

źródło/ fot. mat.prasowy

Zobacz podobne

Kable podwodne – nowy priorytet rosyjskiej marynarki wojennej

JJ

Ukraina/ Siły zbrojne: po ukraińskim ostrzale rosyjski okręt wycofał się z okolic Odessy

KM

Mikroplastiku w morzach jest więcej niż sądzono

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie