Polski Portal Morski
Aktualności

Rozbił się śmigłowiec marynarki wojennej USA

Śmigłowiec marynarki wojennej USA rozbił się we wtorek w oceanie w pobliżu południowej Kalifornii podczas rutynowego lotu z lotniskowca- poinformowała Flota Pacyfiku Marynarki Wojennej.

Akcja poszukiwawczo-ratownicza po katastrofie śmigłowca MH-60S rozpoczęła się we wtorek około godziny 16:30. , 60 mil morskich od San Diego – podała na Twitterze Flota Pacyfiku Marynarki Wojennej.

Według marynarki wojennej katastrofa miała miejsce, gdy samolot „wykonywał rutynowe operacje lotnicze” i wystartował z pokładu lotniskowca USS Abraham Lincoln.

„Operacjqa poszukiwawczo-ratownicza jest prowadzona z udziałem wielu sił powietrznych i nawodnych Straży Przybrzeżnej i Marynarki Wojennej” – napisano w tweecie.

MH-60S to wszechstronny samolot, który zazwyczaj ma czteroosobową załogę i jest używany w misjach obejmujących wsparcie bojowe, pomoc humanitarną w przypadku katastrof oraz akcjach poszukiwawczych i ratowniczych.

źródło PAP fot. U.S.Navy

Zobacz podobne

Indiańskie czółno sprzed 1000 lat. Odkryła je grupa nastolatków

BS

Jacht „Legia” Ryszarda Kuklińskiego przejdzie remont

JJ

Analityk: Ukraina pokazała, że może zakłócić eksport rosyjskiej ropy przez porty

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie