Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV

Dzień z życia załogi jachtu I Love Poland

Jesteście ciekawi, jak się śpi na jachcie I Love Poland? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, w którym załogant Konrad Lipski zaprezentuje jak śpi załoga.

I Love Poland to wyjątkowy, największy projekt promujący Polskę za granicą. Zrodził się z inicjatywy Polskiej Fundacji Narodowej i zakładał udział polskiego jachtu w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie oraz szkolenie młodego pokolenia polskich regatowych żeglarzy oceanicznych, z wykorzystaniem nowoczesnego jachtu, świetnego zespołu i najlepszych rozwiązań technicznych. W tym celu Polska Fundacja Narodowa sfinansowała zakup supernowoczesnego jachtu jednokadłubowego trzeciej generacji Volvo Open 70 o długości 21,5 i szerokości 5,35 oraz 34. metrowym maszcie.


Jak wygląda dzień załogi na środku oceanu?

 
Załoga podczas rejsów dłuższych niż parę godzin dzielona jest przeważnie na trzy wachty. Na pokładzie „I love Poland” najczęściej trwają one 4 godziny w ciągu dnia oraz 3 godziny w nocy. Pierwsza wachta rozpoczyna swoją pracę o północy i zgodnie z ustaleniami, o godzinie 3:00 zastępuje ją druga wachta. Nocna zmiana kończy się z przejęciem obowiązków przez trzecią wachtę, która wchodzi na pokład o godzinie 6:00.

źródło/fot. PFN, program ipl /mat. filmowy ILP fb

Zobacz podobne

Kiedy zacznie się drążenie tunelu pod Świną? Wiceminister podał datę

KD

Rajd Motocyklowy Weteranów w marynarskich mundurach

BS

Rosja na manewrach Zapad-2021 przetestuje nowe uzbrojenie, w tym roboty bojowe i wozy Terminator

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie